sok

Jak działa ręczna wytłaczarka do soków?

Ręczna wytłaczarka do soków uchodzi za urządzenie banalne w obsłudze. Od czasów debiutu zyskała grono zagorzałych zwolenników ceniących rozwiązania proste, kompaktowe i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Jak używać ręczną wytłaczarkę

Na początek warto wspomnieć, że nie wszystkie owoce da się w łatwy sposób wycisnąć w ręcznej wyciskarce. Najtrudniej będzie uzyskać sok z twardych owoców, tak jak np. gruszki czy jabłka. Natomiast ręczne wyciskarki zostały niemal stworzone do tego, aby wyciskać w nich cytrusy, miękkie owoce (np. truskawki, winogrona).

Konserwacja wyciskarki do soków

Jeśli chodzi o konserwację ręcznej wyciskarki do soków, jest to jedna z najłatwiejszych kwestii. Ze względu na małe komponenty, które można rozłączyć, bez zbędnych kombinacji jesteśmy w stanie umyć wyciskarkę pod bieżącą wodą. Całość zajmuje kilka minut w przeciwieństwie do automatycznych wyciskarek do soków, gdzie samo rozkręcenie i oczyszczenie wszystkich części zajmuje o wiele więcej czasu.
Należy pamiętać, by po każdym użyciu od razu umyć wyciskarkę i wytrzeć do sucha. Dzięki temu posłuży nam ona przez wiele lat.

Największą zaletą wytłaczarek ręcznych jest to, że do ich obsługi nie jest potrzebny żaden prąd. Zajmują ponadto bardzo mało miejsca w szafie i większość z nich na dobrą sprawę możecie zmieścić w szufladzie z akcesoriami kuchennymi.

Należy pamiętać, że wytłaczarka do soków ręczna nadaje się tylko do miękkich owoców i warzyw. Na przykład pomarańcze, cytryny, pomidory i inne miękkie produkty spożywcze.

Proces ręcznego wytłaczania soku jest niezwykle prosty. Nie ma żadnej ważnej technologii związanej z wyciskaniem soku z sokowirówki.